top of page

סדנאות מוזיקה, מחול ותיאטרון

במסגרת הפעילות החינוכית שלנו, אנו עוסקים רבות בהוראה והדרכת קבוצות מגוונות. אנו מציעים סדנאות העשרה ייחודיות בתחומי המוזיקה, המחול והתיאטרון. הסדנאות מותאמות לכל קבוצה, רקע וגיל - הן מיועדות לקהל מקצועי ולקהל חובב, לבתי ספר ולמתנ"סים, לאירועים פרטיים ולכנסים עסקיים. נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ מניסיוננו!

סדנת קצב ותיפוף גוף בהנחיית נועה וקס

נועה וקס היא אמנית כלי הקשה. מרצה ומעבירה סדנאות קצב, תיפוף על הגוף וכלי הקשה מטעם משרד החינוך לגננות ומורים בכל רחבי הארץ. מלמדת בסמינר הקיבוצים בפקולטה של החינוך לגיל הרך ובפקולטה של החינוך הגופני. כמו כן מלמדת במכללת לוינסקי במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך מוסיקלי. נועה מעבירה סדנאות העצמה ותקשורת בין הורים וילדים בגילאים שונים. היא חברה בהרכב הערבי יהודי "קווארטטוקאן" ובהרכב "אוריינטל גרוב קידס".

סדנת גיטרה פלמנקו בהנחיית עידן טולדנו

עידן טולדנו הוא אמן גיטרה ספרדית. התמחה בלימודי פלמנקו בסביליה, ספרד. עוסק רבות במוזיקה ספרדית עממית ומופיע כסולן עם התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ועם הרכבים רבים אחרים. הסדנא מיועדת לגיטריסטים המעוניינים להעמיק את הידע בעולם הפלמנקו, אבל גם לנגנים בכלים אחרים, מוזיקאים, רקדנים או מתעניינים בתחום. בסדנא נלמדים המקצבים השונים של הפלמנקו, ההיסטוריה של הז'אנר, מחיאות הכפיים, וטכניקות נגינה שונות. 

סדנת ריקוד פלמנקו בהנחיית רונית ריימונד

רונית ריימונד היא רקדנית ומורה לפלמנקו. פלמנקו הינו ריקוד המבטא את מגוון הרגשות היומיומיות. רונית התאהבה בפלמנקו מגיל שש, והתחילה להופיע בגיל שבע באוסטרליה. היא למדה מהמורים הטובים ביותר והשתתפה בסדנאות עם רקדנים מפורסמים מספרד. לאחר מכן עברה לספרד ושם למדה מהרקדנים הכי טובים ומפורסמים, הופיעה במקומות שונים במדריד כולל ה`טפאס בר` המפורסם `Casa Patas`, וקיבלה תעודת הסמכה מבית הספר המפורסם במדריד ׳Amor de Dios׳.רונית מלמדת פלמנקו מגיל חמש עשרה והיא בעלת ניסיון רב בלימוד לגילאים ורמות שונים. יש לה סיגנון מסורתי עם אלמנטים מודרניים. היא מורה נלהבת ומסורה שמגדישה תשומת לב מיוחדת לכל תלמיד.

סדנאות ריקוד ומוזיקה אתיופית בהנחיית                                         סולומון מרשה, גטהון מלדה ופסיקה אלמו

סודות המוזיקה, הסיפורים והריקוד האמהריים באים לידי ביטוי בתרבות עשירה, מרתקת ועתיקת יומין. בסדנאות אלה ננסה לטעום מהתרבות, השירים, המקצבים, התנועות והסיפורים שמאחורי המסורת העתיקה והנפלאה הזו. הסדנאות בהנחייתם של סולומון מרשה - זמר ושחקן טלויזיה ותיאטרון עם גוון קול קגיש ומרגש במיוחד ; גטהון מלדה - קלידן, זמר ומפיק מוזיקלי שניחן בשירת אדמה שורשית ובידע רב אשר עבר אליו כמסורת מאב לבנו ; והרקדנית פסיקה אלמו - המדגימה ומסבירה על קטעי הריקוד המסורתיים. 

סדנת ריקוד אוריינטלי בהנחיית אלה גרינבום

אלה גרינבום היא רקדנית, אמנית פרפורמנס ומורה למחול מזרחי ופילאטיס. משלבת מחול עכשווי עם ריקודים מקודשים סופיים, טקסי טראנס ופולקלור מרוקאי ברברי. רוקדת בלהקת מחול אורלי פורטל. מופיעה עם הרכבים מוסיקליים שונים ביניהם יוסי פיין ובן אילון, מידנייט פיקוקס, רוקדת ומקריאה שירה באירועי ערס פואטיקה. סדנת גנאווה: מוסיקה ומחול שבטי ממרוקו. בני הגנאווה משתייכים לזרם הסופי והובאו למרוקו ממערב אפריקה כעבדים. בשירה, ריקוד ונגינה הם עורכים טקסי ריפוי והתעלות. בסדנה נלמד את עקרונות הטקסים, המקצבים, אלמנטים תנועתיים והמהות הגנאוויים. סדנת מחול מזרחי: תנועה, שחרור, סיבובים סופיים, ומקצבים. נלמד אודות המחול, ההתפתחות שלו והפולקלור המצרי.

סדנת מוזיקה יהודית, כלייזמר ויידיש בהנחיית ד"ר רחלי גלאי

ד"ר רחלי גלאי היא נגנית צ'לו בינלאומית, המופיעה כסולנית, מנצחת ומבצעת מוסיקה קאמרית. בתוכניותיה משלבת רחלי יצירות מן הבארוק ועד המודרני, מוסיקה יהודית ואלתור. רחלי בעלת תואר דוקטור בצ'לו מאוניברסיטת נורת'ווסטרן ומאסטרס בצ'לו מאוניברסיטת אינדיאנה. היא הופיעה כסולנית עם התזמורות הפילהרמוניות של זאגרב, לובלין, הסימפונית של סולנוק (הונגריה), הקאמרית של רוסאריו (ארגנטינה) ועוד. ד"ר גלאי נמנית עם סגל ההוראה של מכללת גבעת ושינגטון ומכללת לוינסקי. כבת למלחין דניאל גלאי, ספגה רבות רחלי בביתה את תרבות היידיש והכלייזמר ובסדנא היא מסבירה ומדגימה את הסוגים השונים בז'אנר, מסורתי מול מודרני, ומלמדת מספר קטעים בהשראת תרבות עשירה זו.

סדנת שירה ומוזיקה ערבית בהנחיית מרים טוקאן 

מרים טוקאן, הזכורה היטב לקהל הישראלי מתוכנית הטלויזיה "כוכב נולד 5", משלבת בשירתה את המוסיקה הערבית מהבית ואת המוסיקה המודרנית של היום, שילוב של שירה של הזמרות פיירוז ולילה מוראד עם שירי אריק איינשטיין וביאליק – מזרח ומערב גם יחד, ובכך שירתה מקרבת לבבות וחוצה גבולות מוזיקליים ותרבותיים. מרים מופיעה בארץ ובחו"ל ומשתפת פעולה עם אמנים רבים (אלון אולארצ'יק, דוד דאור, אהובה עוזרי,  גלי עטרי, אביהו מדינה ועוד) עובדת בימים אלה על אלבום ראשון ומשמשת כסולנית האנסמבל הרב תרבותי "קווארטטוקאן" - יחד הוציאו שני אלבומים ומופיעים בארץ ובעולם. בסדנא מספרץ מרים על תחילתה דרכה כזמרת במקהלה של הכנסיה הביזנטית בכפר, ומדגימה את סודות המקאם והמוזיקה הערבית הקלאסית.

קווארטטוקאן הוא פרויקט מוזיקלי מלהיב המפגיש בין תרבויות ועמים באמצעות שירים ומנגינות. מופעם המצליח "כשביאליק ופיירוז נפגשים" הציג בבמות רבות ברחבי הארץ והעולם - הן במסגרת סל תרבות ארצי בישראל והן במסגרות אחרות. במסגרת הפעילות החינוכית של האנסמבל הוא מקיים מפגשים בין-תרבותיים בין בני נוער ומבוגרים באמצעות סדנאות חוויתיות של מוזיקה ושפה. המפגשים מותאמים לקהל היעד ומתכוננים בהתאמה לכל מסגרת. ליחצו למידע נוסף על הסדנאות והאנסמבל.                

סדנאות מפגש בין תרבויות בהנחיית אנסמבל קווארטטוקאן

bottom of page